در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 25 خرداد 1400
 • دکتر جعفری کرمانی پور:
  دانشگاه فنی و حرفه‌ ای استان کرمان عهده دار تربیت نیروی ماهر در زمینه کشاورزی است.

  جناب آقای دکتر جعفری کرمانی پور، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ ای استان کرمان، در دیدار با جناب آقای دکتر نقوی، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کرمان، راهکارهای افزایش همکاری ها را بررسی نمودند.

   

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان، جناب آقای دکتر جعفری کرمانی پور، رئیس دانشگاه، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت امکانات دانشگاه بیان داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ ای استان کرمان در تعدادی از مراکز تابعه خود نظیر آموزشکده های کشاورزی رضوان و ارزوئیه دارای رشته های مرتبط با کشاورزی است و وظیفه تربیت نیروی ماهر در زمینه کشاورزی را بر عهده دارد.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ ای استان کرمان تصریح کرد: این دانشگاه در مدیریت مزرعه تحقیقاتی گیاهان دارویی با دانشگاه علوم پزشکی همکاری می کند. وی افزود: بحث های پرورش قارچ،  پایش کیفیت آب استخرها پرورش ماهی و هوشمند سازی گلخانه ها نیز هم اکنون هم در دستور کار است. ایشان بیان داشت: در کنار این فعالیت ها، در برگزاری دوره های آموزشی آزاد مهارت محور نیز دانشگاه فنی و حرفه ای قابلیت ارائه خدمات دارد.

  جناب آقای دکتر نقوی، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کرمان، بیان داشت: اکنون بیشترین نیاز بخش کشاورزی دسترسی به نیروی کار ماهر است. وی تأکید کرد: زیرساخت های آموزشی ما در جهاد کشاورزی در کنار زیرساخت‌های دانشگاه کامل می شود و می‌توانیم با دانشگاه در زمینه های فناوری های نوین و هوشمند سازی کشاورزی همکاری کنیم .

  گفتنی است درنهایت موافقت شد تا کارگروهی با حضور جناب آقای دکتر منصور بهمنی، معاون آموزشی، و جناب آقای دکتر الهی، معاون پژوهشی دانشگاه و نمایندگانی از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تشکیل و راهکار های افزایش همکاری ها بررسی گردد.

   

   

  نظرات کاربران