در حال بارگذاری ...
شنبه 31 اردیبهشت 1401

دکتر جعفری کرمانی پور:
حتی در رشته های بدون آزمون دانشگاه فنی و حرفه ای، نیاز به ثبت نام داوطلبان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور است.

دکتر جعفری کرمانی پور، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان در دیدار با رضا همت پور، رئیس اداره آموزش‌های فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در رابطه با راه کارهای افزایش جذب دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای بحث و تبادل نظر نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان، روز چهارشنبه مورخ 7 اردیبهشت ماه 1401 این دانشگاه میزبان رئیس اداره آموزش‌های فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان بود. دکتر جعفری کرمانی پور، رئیس دانشگاه، با اشاره به آمار 80 درصدی جذب دانشجویان کاردانی دانشگاه فنی و حرفه ای در بازار کار بیان داشت: آموزش هایی که در هنرستان ها و دانشگاه های فنی و حرفه ای ارائه می شود بسیار به نیاز بازار کار نزدیک است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان گفت: خوشبختانه در حال حاضر جامعه کمتر به مدرک گرایی بها می دهد.

دکتر جعفری افزود: سرفصل های آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای پویا است و می توان با در نظر گرفتن نیازهای روز، این سرفصل ها تغییر یابند. وی گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند با توجه به نیاز هر منطقه رشته های جدیدی را ارائه کند.

دکتر جعفری با اشاره به ضرورت تعامل دانشگاه و آموزش و پرورش، خواستار اطلاع رسانی حداکثری به دانش آموزان علاقه مند به رشته های فنی، جهت ثبت نام در کنکور دانشگاه های فنی و حرفه ای شد. ایشان بیان داشت: حتی رشته های بدون کنکور دانشگاه فنی و حرفه ای نیز نیاز به ثبت نام در موعد مقرر در سایت سازمان سنجش آموزش کشور دارد.

آقای رضا همت پور، رئیس اداره آموزش‌های فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جلسه گفت: در حال حاضر در آموزش و پرورش 45 رشته فنی و 170 رشته کاردانش وجود دارد و ما آمادگی کامل داریم تا تاریخ های دقیق و نحوه ثبت نام دانش آموزان در رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه فنی و حرفه ای را اطلاع رسانی کنیم.

وی با اشاره به توسعه 41 درصدی آموزش های مهارتی در مقطع متوسطه دوم در استان کرمان، این آمار را فراتر از آمار 37 درصدی کشور عنوان کرد و گفت: این آمار تا رسیدن به ظرفیت 50 درصدی پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه همچنان فاصله دارد.

گفتنی است ثبت نام در رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه فنی و حرفه ای در مقطع کاردانی از تاریخ 29 خرداد لغایت 5 تیرماه و در مقطع کاردانی به کارشناسی از تاریخ 14 تیرماه لغایت 21 تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش انجام خواهد پذیرفت.

نظرات کاربران