در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 25 خرداد 1400
 • مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان:
  دانشگاه فنی و حرفه ای در راستای رفع فقر اقتصادی و فرهنگی گام برمی‌دارد.

  دکتر جعفری کرمانی پور، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان  با جناب آقای حمید شمس الدینی، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان دیدار و پیرامون برخی از مشکلات مربوط به مراکز تابعه دانشگاه، گفتگو کرد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان، دکتر جعفری کرمانی پور، رئیس دانشگاه، با دعوت مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با جناب آقای حمید شمس الدینی دیدار و گفتگو کرد.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان با اشاره به سوابق دانشگاه، توضیحاتی پیرامون امکانات، توانایی ها و فعالیت های اساتید و دانشجویان مشغول به تحصیل ارائه نمودند.

  دکتر جعفری کرمانی پور با اشاره به ارائه 86 عنوان رشته تحصیلی ارائه شده در 15 مرکز تابعه دانشگاه فنی و حرفه ای در شهرهای مختلف استان کرمان، مهم‌ترین هدف دانشگاه را تربیت نیروهای ماهر و به تعبیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پنجه های کارآمد عنوان نمود. وی افزود: در طی یکی دو سال اخیر بیش از 50 درصد از سرفصل های دروس مطابق با نیاز بازار کار به‌روزرسانی شده است.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان اشاره به برخی از مشکلات و معضلات گریبان گیر مراکز تابعه شهر کرمان، خواهان توجه ویژه نسبت به این موارد شد.

  جناب آقای حمید شمس الدینی در بخشی از سخنان خود از فقر به عنوان مخلفه اصلی ناامنی در جامعه نام برد و فقر فرهنگی را مهم تر از فقر اقتصادی عنوان نمود.

  مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان بیان داشت: دانشگاه فنی و حرفه ای از یک سو با افزایش فرهنگ جامعه به رفع فقر فرهنگی کمک می کند و از سوی دیگر با تربیت نیروی ماهر و اشتغال‌زایی جوانان در رفع فقر اقتصادی نقش ویژه‌ای دارد. وی افزود: هر جوانی که آموزش می بیند و جذب بازار کار می شود درواقع یک خانواده را نجات می دهد. ایشان با تشکر از نقش دانشگاه فنی و حرفه ای در عرصه مهارت آموزی قول پیگیری رفع مشکلات مطرح شده را دادند.

  نظرات کاربران