در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 21 اردیبهشت 1400
 • دکتر جعفری کرمانی پور با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان دیدار و گفتگو کرد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان، جناب آقای دکتر جعفری کرمانی پور، رئیس دانشگاه به منظور معرفی توانمندی ها و بیان زمینه های بالقوه همکاری دانشگاه و صنعت، با جناب آقای مهندس حسینی نژاد، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان دیدار و گفتگو کرد.

  دکتر جعفری کرمانی پور با بیان توانمندی های اساتید و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای، خروجی این دانشگاه را ورودی صنایع و بنگاه های اقتصادی عنوان کرد و افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای با داشتن کارگاه های مجهز می تواند با برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و ویژه، زمینه افزایش بهره وری در صنایع و معادن استان را فراهم آورد.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان با اشاره به آزادی عمل این دانشگاه در تعریف سرفصل های درسی مطابق با نیاز بازار، این مورد را زمینه ساز ارائه آموزش های کاربردی جهت دانشجویان و کارکنان صنایع عنوان کرد. وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان با بهره مندی از اساتید ماهر می تواند نسبت به ارائه آموزش های کاربردی در رشته هایی نظیر: انرژی های تجدید پذیر، تأسیسات، طراحی و دوخت لباس و ... در خدمت صنایع به ویژه صنایع کوچک و متوسط استان باشد.

  جناب آقای مهندس حسینی نژاد با اشاره به رویکرد استان کرمان در جهت توجه هرچه بیشتر به صنایع و معادن، صنایع بزرگ موجود را موتور محرک استان عنوان کرد و افزود: اکنون زمینه برای فعالیت روزافزون صنایع کوچک و متوسط در استان کرمان فراهم شده است و این موضوع نیاز به نیروی کار ماهر جهت اشتغال در این صنایع را نشان می دهد. وی با اشاره به نیاز صنایع جهت افزایش بهره وری، از دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان یک دانشگاه مهارت محور نام برد که می تواند به این نیاز پاسخ دهد.

  در پایان توافق شد تا کارگروهی مشترک ضمن بررسی وضعیت صنایع استان زمینه ارائه خدمات دانشگاه فنی و حرفه  به صنایع هدف را فراهم آورد.

  نظرات کاربران