در حال بارگذاری ...
دوشنبه 23 فروردین 1400
 • رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان با رئیس جهاد دانشگاهی این استان دیدار و گفتگو کرد.

  جناب آقای دکتر جعفری کرمانی پور، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان به منظور افزایش تعاملات و همکاری ها، با جناب آقای دکتر مهدی بازمانده، رئیس جهاد دانشگاهی استان دیدار و گفتگو کرد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان، در جلسه ای به میزبانی جهاد دانشگاهی استان کرمان، جناب آقای دکتر جعفری کرمانی پور به همراه هیئت همراه با جناب آقای دکتر مهدی بازمانده دیدار و گفتگو کرد.

  دکتر جعفری با اشاره به توانایی دانشگاه در برنامه ریزی آموزشی و تغییر سرفصل های دروس با توجه به نیاز بازار کار بیان داشت: یکی از اولویت های دانشگاه فنی و حرفه ای، اجرای پژوهش های کاربردی است که بتواند به سرعت مشکل صنایع و یا بنگاه های اقتصادی را حل نماید. وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای و جهاد دانشگاهی می توانند در زمینه های پژوهش های علمی مشترک، برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی، نشست های تخصصی و علمی همکاری داشته باشند.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان با بیان برخی از رشته های فعال در مراکز تابعه این دانشگاه نظیر، ساخت و تولید، معدن و طراحی دوخت، این عرصه را محلی برای تعاملات بیشتر با جهاد دانشگاهی عنوان نمود.

  جناب آقای دکتر مهدی بازمانده، رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان، یکی از رویکردهای جهاد دانشگاهی را توجه ویژه به صنایع و معادن استان ذکر و تصریح کردجهاد دانشگاهی استان کرمان این توانمندی و پتانسیل را دارد تا در زمینه پژوهش و آموزش در حوزه صنعت و معدن با دانشگاه فنی و حرفه ای همکاری داشته باشد. وی همچنین در حوزه آموزش به طرح مشاغل خانگی اشاره و یادآور شد: جهاد دانشگاهی بحث آموزش و توانمندسازی افراد را در بحث مشاغل خانگی عهده دار است و 3982 نفر در سطح استان برای شرکت در این طرح ثبت ‌نام انجام داده اند و جهاد دانشگاهی در کنار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال انجام کار است. دکتر بازمانده همچنین بر تعامل با دانشگاه فنی و حرفه ای و انجام کارهای مشترک ابراز امیدواری و تأکید کرد.

  نظرات کاربران