در حال بارگذاری ...
دوشنبه 11 اسفند 1399
 • دکتر جعفری کرمانی پور:
  دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان، توانایی ارائه بالاترین سطح آموزش در زمینه انرژی های تجدید پذیر را دارد.

  جناب آقای دکتر جعفری کرمانی پور، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان به منظور معرفی توانمندی های آموزشی این دانشگاه، با جناب آقای مهندس احمدی، مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور مشاهیر نیرو جنوب دیدار و گفتگو کرد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان، در جلسه ای با حضور جناب آقای دکتر جعفری کرمانی پور، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان و جناب آقای مهندس احمدی، مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور مشاهیر نیرو جنوب در رابطه با زمینه های بالقوه همکاری بین دانشگاه و صنعت برق بحث و تبادل نظر شد.

  دکتر جعفری کرمانی پور با اشاره به ارائه رشته انرژی های تجدید پذیر در دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان، از توانایی های این دانشگاه در ارائه بالاترین سطح آموزش برای تکنسین های این عرصه خبر داد. وی فزود: سرفصل های آموزشی در دانشگاه فنی و حرفه ای کاملاً پویا است و می توان با توجه به نیاز صنعت آن را تعریف نمود.

  جناب آقای مهندس احمدی، اصلی ترین نیاز امروز صنعت در زمینه انرژی های تجدید پذیر را آموزش نیروهای ماهر عنوان کرد و افزود: اگرچه راه اندازی یک نیروگاه تجدید پذیر مانند نیروگاه خورشیدی کار دشواری نیست اما تعمیر و نگهداری از آن بسیار مهم و چالش برانگیز است و نیاز به نیروهای ماهر و با دانش دارد.

  مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور مشاهیر نیرو جنوب عنوان کرد: استان کرمان در ذوزنقه طلایی انرژی خورشیدی قرار دارد و با داشتن تابش مناسب و روزهای ابری کم توانسته است در کشور ازنظر ایجاد نیروگاه های خورشیدی جایگاه مناسبی را تصاحب کند. وی افزود: اکنون مهم ترین نیاز ما در  این صنعت آموزش های سطح بالای تکنسین ها و نیروهای ماهر است که امیدواریم بتوانیم با همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان به این مهم دست پیدا کنیم.

  شایان ذکر است شرکت مهندسین مشاور مشاهیر نیرو جنوب یکی از بزرگترین شرکت های مشاوره ای در زمینه برق و انرژیهای تجدید پذیر است که در گذشته نیز با ارائه وبینارهای آموزشی برای اساتید و دانشجویان علاقه مند با دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان همکاری داشته است. به گفته جناب آقای دکتر الهی، معاون پژوهشی دانشگاه، به زودی تفاهم نامه همکاری دانشگاه و شرکت مذکور جهت برگزاری دوره های آموزشی سطح بالا برای تکنسین ها و علاقه مندان این حوزه امضا خواهد شد.

  نظرات کاربران